Oficiální webové stránky Michala Rady

Úvodní stránka

Vítejte na mém webu

Vážení přátelé, kamarádi, příznivci, kolemjdoucí, ...

V dnešní době by se mohlo zdát, že webové stránky jsou skoro přežitek. V době Xichtoknihy (Facebook), Twitterů, kupy sociálních sítí a blogů a dalších vztahových a komunikačních udělátek je to na první pohled skoro zbytečné. Ale stále je spousta věcí, které se prostě na "socky" dát nedají, nebo to není z nějakého důvodu příliš vhodné. A tak mám nový web. Doufám, že se bude líbit, či že tu najdete alespoň pár užitečných informací.

Michal Rada

Co mě dostalo...?

 • V Austrálii budou knihy a jídlo dovážet i bezpilotní droni

  7.1.2014

  Australská firma Zookal specializující se na knihy a materiály pro studenty chce využít bezpilotní drony k distribuci nejen knih. Dron dopraví zákazníkovi objednané zboží na přesné místo, kde se zákazník nachází - to zjistí dle aktuální polohy GPS jeho telefonu. Kromě knih chce Zookal do půl roku rozjet také bezpilotní dovoz jídla a pití. Austrálie tak bude asi první zemí na světě, kde vám zboží doveze bezpilotní robot. O systém Zookalu už ale projevily zájem i další firmy, ukazuje se totiž ekonomická výhodnost takového systému doručování. Problémů k řešení je pochopitelně celá řada, ovšem vše je zdá se na dobré cestě.

 • Starší »

Aktuálně...

 • Grooveshark má HTML5 přístupnou verzi - konečně použitelné

  16.7.2013

  Jsem pochopitelně hodně náročný a náruživý posluchač hudby. Po testech s novou verzí SoundCloudu, která bohužel se ukázala jako ne dosti přístupná, jsem objevil konečně něco co mi vyhovuje.

  GrooveShark Mobile je HTML5 a docela dost přístupná verze téhle skvělé služby. Funguje jak fronta přehrávaných songů, tak samozřejmě i vyhledávání, playlisty, ale hlavně stanice. To jsou vlastně online kanály s určitým druhem hudby a dokonce lze i přeskakovat songy, které se vám zrovna nelíbí. Rozhodně doporučím to vyzkoušet.

 • Poděkování za přáníčka k narozeninám

  22.6.2013

  Vážení kamarádi, kolegové, přátelé, příznivci,

  Rád bych všem poděkoval za různá přání a gratulace k narozeninám, kterých se mi různými cestami dostalo. Opravdu si toho vážím a děkuju že jste si udělali čas. Trávím tyto dny s Dášenkou na dovolené a tak nejsem na internetu tak často, jako obvykle, rozhodně jsem si ale pročetl vaše přáníčka a fakt mě to těší. Pochopitelně sleduji popravdě dosti zajímavou vnitropolitickou situaci a telefon a e-mail tedy nejen kvůli tomu jsou i na dovolené mými nerozlučnými přáteli, ale Dášenka mě velice stryktně a velice důrazně zakazuje, abych na dovolené pracoval... I tohle píšu tak trochu v ilegalitě ukryt na balkoně a pro jistotu schovaný s notebookem raději pod stolem a přes hlavu ještě pro jistotu batoh, abych byl co možná nejnenápadnější. Vážně díky všem a v červenci budu zase i internetově aktivnější, slibuju.

  Michal Rada

 • iDNES.cz: Zdravotnictví, co s tebou dál?

  31.5.2013

  Idealisté.cz uspořádali tento týden besedu o budoucnosti českého zdravotnictví. Hlavním hostem byl Michal Sojka z ČLK. Při diskusi mě napadlo pár věcí, o kterých se ne zrovna nahlas mluví, což je docela škoda. celý článek

 • iDNES.cz: Jaký byl telekomunikační trh v minulém roce?

  14.5.2013

  Podívejte se do výroční zprávy ČTÚ - není to tak nudné čtení, jak by se mohlo zdát... celý článek

 • iDNES.cz: Kybernetické útoky - terčem i media

  16.4.2013

  První březnový týden krmily obrazovky, přijímače a weby i stránky médií informace o poměrně sofistikované a rozsáhlé vlně kybernetických útoků na dostupnost různých webů a služeb. Dovolím si se k tomu vrátit, tentokrát trochu obchvatem... celý článek

 • iDNES.cz: Evropa nevěří inovacím, alespoň její měšec ne

  3.4.2013

  V únoru Evropská rada představila rozpočtový rámec na další období, které začne v příštím roce. V Evropském parlamentu by se o něm mělo hlasovat v červenci, již teď ale přináší řadu otázek. celý článek

 • Veřejná verze příspěvku k problematice veřejného osvětlení a zrakově postižených v rámci konference Candela 2013

  29.3.2013

  Výtah z příspěvku Michala Rady do sborníku konference Candela 2013, která se uskutečnila v Praze dne 28. března 2013.

  Za svolení publikovat příspěvek veřejně v této podobě děkujeme organizátorům konference.

 • Vyšla recenze Michala Rady na přehrávač zvukových knih

  18.2.2013

  Dnes vyšla na webu blind-android.cz recenze Michala Rady k šikovnému přehrávači zvukových knih Smart audiobook player s názvem "Na zvukové knihy i hudbu chytře s chytrým přehrávačem".


  Článek si můžete přečíst zde.

 • Do čtenářského deníku přibyla opravdová chuťovka - Země smíchu od Jonathana Carrolla

  17.2.2013

  S velkou radostí jsem minulý týden spustil nový modul na svém webu, Můj čtenářský deník, kde najdete to, co jsem četl i s hodnocením a popisem a pokud je kniha legálně k dispozici, najdete i její zdroj.

  Dnes jsem dočetl knihu Země smíchu a doporučuju vám ji - a doporučuju se podívat i do deníku.

  Fantaskní román s prvky horroru je prvotinou amerického spisovatele, jehož dílo u nás není příliš známé. Tom  Abbey, nesmělý syn slavného filmového herce, se s přítelkyní Saxony vydává do jižanského městečka, aby sbírali materiál pro životopis svého oblíbeného autora. Zdánlivě poklidné maloměsto však skrývá nejedno podivné i hrůzné tajemství... (více ve čtenářském deníku)

 • Skončila mini soutěž k názvu pořadu o čtení knih hlasem

  14.2.2013

  Ukončil jsem minisoutěž o název a anotaci k pořadu s ukázkami práce s textem prostřednictvím umělých hlasů v rámci veletrhu Svět knihy 2013.

  Do soutěže se přihlásilo neočekávaně málo zájemců a bohužel dnešní schůzka rady IIO rozhodla o tom, že se žádný z předložených návrhů nepoužije. Oficiálním názvem akce je "Hlasy knihy". Bližší podrobnosti k akci se dozvíte v následujících týdnech.

  I přes poměrně malou, děkuji za účast. Jistě to není poslední příležitost podobného typu.

 • Studie EU se srovnáním podmínek pro milenecké páry v členských státech

  13.2.2013

  Tak tohle mě pobavilo, z čeho všeho se dá udělat studie? A pak že Evropská komise nejde s dobou.

  U příležitosti 14.2. vydala srovnávací analýzu o podmínkách, právech a povinnostech soužití párů v členských státech EU. Nevěříte, tady to je:

  http://europa.eu/youreurope/citizens/family/couple/index_cs.htm

 • Literární tvorba opět na webu

  11.2.2013

  Postupně převádím věci z mého starého webu. Dnes konečně došlo i na literární tvorbu a tak jsem si v tom alespoň udělal pořádek. Chci poděkovat všem, kteří mě správně "kopali", ať tvorbu na tento nový web dodám.

  Užijte si v sekci Moje tvorba... Snad se vám něco z toho zalíbí...

 • Nevidomí a počítač v Dobrém ránu ČT

  5.2.2013

  Fotka ze studia Dobreho rana Michal a Dasa V dnešním Dobrém ránu v ČT byli hosty také Michal Rada a Dáša Hornychová. Hovořilo se o možnostech práce s počítačem a technikou nevidomými a zrakově postiženými, o přístupnosti, knihách a došlo i na praktickou ukázku toho, jak nevidomý může ovládat plně dotykové zařízení. K dispozici je mikroweb k pořadu s odkazy na vysílání i se všemi odkazy zmíněných zdrojů.

 • Výroční valná hromada Sboru dobrovolných hasičů Braník

  30.1.2013

  Fotografie z valné hromady SDH Braník konané dne 30.1.2013 Dnes odpoledne proběhla výroční valná hromada mého domovského SDH Braník. Po roce jsem se pozdravil se spoustou kamarádů a hovořilo se o dobrovolných hasičích jak v rámci Prahy, tak i celorepublikově. Kromě chystané úpravy podílu pojišťoven na fondu zábrany škod už nemám na dobrovolné hasiče tolik času, což mě mrzí. Ale náš sbor dělá spoustu věcí: požární hlídky v divadlech, na fotbale na Žiškově, věnujeme se ochraně obyvatelstva a dětem, pořádáme na Praze 4 soutěž pro děti Požární ochrana očima dětí, ...a další.

  Chci popřát svým kamarádům ze sboru, ať se práce daří a jsem moc rád, že je SDH Braník takhle aktivní.

 • Dnes se podařilo pár drobných úspěchů

  18.1.2013

  Dnes se při jednání s organizátory veletrhu Svět knihy podařilo pár skvělých věcí. Jednak jsme dohodli že zdravotně postižení budou mít na veletrh vstup zdarma, je to malý krok pro veletrh, ale ohromný krok pro lidstvo :-) Dál jsme dohodli konkrétní podobu workshopu k elektronickým knihám ve vědeckém prostředí (čtvrtek, 16.5.2013) i workshopu k ukázkám práce s knihami pro nevidomé (sobota 18,.5.2013) - těšte se. Jakmile se dostanu chvíli do klidu, začnu to postupně sepisovati.

  Nicméně mimochodem ta akce s nevidomými a knihami nemá dosud název, ale bacha, logo už to má :-) Vítány nápady, pokud bude něco takové, že to pak použiju, bude odměněno :-) Takže sem s tím.

 • iDnes: Co bych si přál v e-governmentu v letošním roce

  7.1.2013

  Velice stručný článeček trochu rozšiřující krátký telefonický rozhovor s Michalem Radou na téma co bude rok 2013 znamenat pro český e-government

  Přečíst článek...

 • Záznam rozhovoru s Michalem Radou na téma roku 2013 a co bude znamenat pro český e-government

  7.1.2013

  Přál bych si, aby rok 2013 byl rokem, kdy se českým ICT projektům a e-governmentu začne vracet dobrý zvuk...", řekl v telefonickém rozhovoru na téma začínajícího roku vedoucí IIO Michal Rada. Hovořil o potřebě daleko více propagovat fungující projekty e-governmentu a jejich využitelnost pro občany a i o Evropské unii a o dalším programovém období.

  Rozhovor s Michalem Radou, vedoucím Iniciativy informatiky pro občany z dnešního rána

  Záznam rozhovoru v MP3 najdete v sekci Zvukové záznamy.

 • « Novější

Moje tweety...

Misa-v-bile-kosili-opreny-o-zidli-v-sede-zmensena

Nabídka

Rychlomyšlenka...

 • Není to ideální, ale vláda by asi důvěru dostat měla...

  5.8.2013

  Kdybych já byl poslancem a měl možnost hlasovat o důvěře Rusnokově vládě, hlasoval bych PRO důvěru. Přestože některé členy vlády (jako je ministr kultury Balvín) nechápu a přemýšlím o jejich zdravém rozumu, se spoustou se znám osobně a věřím jim i jejich cílům. Teď si zkrátka zasloužíme alespoň trochu rozumnou vládu, která začne napravovat to, co způsobyly vlády pravicové a zachání - i v Evropě - co se dá. Více v mém dnešním miničlánku…

 • Starší »

Odkazy

Hledat