Oficiální webové stránky Michala Rady

Jiří Donát: Podraz na informační dálnici

Čtenářský deník
Název: Podraz na informační dálnici
Autor: Jiří Donát
Autor nás zavádí do blízké budoucnosti v níž je zcela svět závislý na fungování počítačové sítě. Co to ale znamená a co vše se v takovém světě může a nebo dokonce musí stát?
Žánr: Sci-fi, četl jsem od října 2013 do října 2013
Moje hodnocení: 2 - dost dobré
Když tohle Jirka psal, internet a související globalizace byly takřka v plenkách. Ale moc krásně je to napsané. Váhal jsem, zda dát 1 či 2, ale díky tomu, že (naštěstí) se některé autorovy vývody ukázaly jako špatné, tomu dávám dvojku. Rozhodně to ale doporučuju, opravdu to stojí za to. V knize je nejen internet a IT globalizace, ale i korporace, politika a v neposlední řadě i detektivní zápletka. Konec je sice trochu očekávatelný, ale díla Jirky Donáta nejsou o konci.

« zpět

Misa-v-bile-kosili-opreny-o-zidli-v-sede-zmensena

Nabídka

Rychlomyšlenka...

  • Není to ideální, ale vláda by asi důvěru dostat měla...

    5.8.2013

    Kdybych já byl poslancem a měl možnost hlasovat o důvěře Rusnokově vládě, hlasoval bych PRO důvěru. Přestože některé členy vlády (jako je ministr kultury Balvín) nechápu a přemýšlím o jejich zdravém rozumu, se spoustou se znám osobně a věřím jim i jejich cílům. Teď si zkrátka zasloužíme alespoň trochu rozumnou vládu, která začne napravovat to, co způsobyly vlády pravicové a zachání - i v Evropě - co se dá. Více v mém dnešním miničlánku…

  • Starší »

Odkazy

Hledat