Oficiální webové stránky Michala Rady

Petr Albl: Soumrak bohů

Čtenářský deník
Název: Soumrak bohů
Autor: Petr Albl
Napínavá sci-fi v níž jde o lidskou přirozenost místo diskuse raději rovnou střílet. Pro možnost využívat novou metodu hyperprostorového cestování u jednoho pulsaru se lidstvo - respektive armáda - odhodlalo ke xenocidě. Jinak se totiž nedá nazvat to, že armáda lidstva se snaží nedávno objevenou rasu inteligentních mimozemšťanů vyhladit. Ale ukazuje se, že zdánlivě primitivní a bezbranné entity možná zase tak primitivní nejsou a začíná hra o mnohem víc, než jen o to, kdo ji vyhraje.
Žánr: Sci-fi, četl jsem od listopadu 2013 do listopadu 2013
Moje hodnocení: 3 - Průměr ale ujde
Kniha ujde, ale na můj vkus je místy až příliš militaristická. Není ale nouze o zvraty a o neočekávané převraty děje i postoje jednotlivých postav. A moc hezky je vykresleno prostředí mimozemského světa i činnosti mimozemšťanů.

« zpět

Misa-v-bile-kosili-opreny-o-zidli-v-sede-zmensena

Nabídka

Rychlomyšlenka...

  • Není to ideální, ale vláda by asi důvěru dostat měla...

    5.8.2013

    Kdybych já byl poslancem a měl možnost hlasovat o důvěře Rusnokově vládě, hlasoval bych PRO důvěru. Přestože některé členy vlády (jako je ministr kultury Balvín) nechápu a přemýšlím o jejich zdravém rozumu, se spoustou se znám osobně a věřím jim i jejich cílům. Teď si zkrátka zasloužíme alespoň trochu rozumnou vládu, která začne napravovat to, co způsobyly vlády pravicové a zachání - i v Evropě - co se dá. Více v mém dnešním miničlánku…

  • Starší »

Odkazy

Hledat