Oficiální webové stránky Michala Rady

Jiří Brossmann: Zákony silnějšího

Čtenářský deník
Název: Zákony silnějšího
Autor: Jiří Brossmann
Sci-fi román. Ohař měl v životě štěstí, přežil jaderný útok. Ale Praha po jaderné válce rozhodně není procházka růžovou zahradou.
Žánr: Sci-fi, četl jsem od prosince 2013 do prosince 2013
Moje hodnocení: 2 - dost dobré
Další pěkná sci-fi. Nacházíme se v Praze, která ovšem po jaderné válce vypadá naprosto jinak. Dávno pryč je historické centrum, dávno pryč je republika, politika, policie, armáda, pořádek. V drsném městě každý žije a pracuje na vlastní pěst. Seznamujeme se s lovcem lidí a zlodějíčkem, kterému život (pokud to tedy nebyl někdo jiný) postavil do cesty šanci, která se neodmítá - tedy pokud chce přežít. Distopický svět Prahy bez naděje a bez řádu je opravdu moc hezky vykreslený a rozhodně tuhle sci-fi doporučuju.

« zpět

Misa-v-bile-kosili-opreny-o-zidli-v-sede-zmensena

Nabídka

Rychlomyšlenka...

  • Není to ideální, ale vláda by asi důvěru dostat měla...

    5.8.2013

    Kdybych já byl poslancem a měl možnost hlasovat o důvěře Rusnokově vládě, hlasoval bych PRO důvěru. Přestože některé členy vlády (jako je ministr kultury Balvín) nechápu a přemýšlím o jejich zdravém rozumu, se spoustou se znám osobně a věřím jim i jejich cílům. Teď si zkrátka zasloužíme alespoň trochu rozumnou vládu, která začne napravovat to, co způsobyly vlády pravicové a zachání - i v Evropě - co se dá. Více v mém dnešním miničlánku…

  • Starší »

Odkazy

Hledat