Oficiální webové stránky Michala Rady

Roger Levy: Bezstarostný spánek

Čtenářský deník
Název: Bezstarostný spánek
Autor: Roger Levy
Napínavý sci-fi román popisuje katastrofickou budoucnost naší planety. Země je téměř neobyvatelná a lidstvo upíná své poslední naděje k osídlení jiné planety. Pokus však končí nezdarem a smrtí kolonistů. Jedním z těch, co přežili, je i veterán Jon. Jon se nedokáže smířit s vědomím, že jeho blízký přítel spáchal sebevraždu. Pomocí virtuálního světa chce objasnit kamarádovu smrt. Do cesty mu však vstoupí mladá studentka se zájmem o vše, co souvisí s neúspěšným osídlením Dirangeseeptu. Oba podstupují smrtelné riziko, aby odhalili krutou pravdu.
Žánr: Sci-fi, četl jsem od prosince 2013 do prosince 2013
Moje hodnocení: 2 - dost dobré
Jedna z méně známých knih tohoto autora, ale neprávem. Dostáváme se do distopického světa, kde je planeta Země na svém samém konci a to platí i o lidstvu. A jak do toho zapadá jedna virtuální hra ve virtuální realitě? Tohle jsem taky četl s velkou chutí a vřele to doporučuju. Příběh je sice místy trochu uspěchaný a občas chybí návaznosti, ale na konci vše do všeho opravdu zapadne.

« zpět

Misa-v-bile-kosili-opreny-o-zidli-v-sede-zmensena

Nabídka

Rychlomyšlenka...

  • Není to ideální, ale vláda by asi důvěru dostat měla...

    5.8.2013

    Kdybych já byl poslancem a měl možnost hlasovat o důvěře Rusnokově vládě, hlasoval bych PRO důvěru. Přestože některé členy vlády (jako je ministr kultury Balvín) nechápu a přemýšlím o jejich zdravém rozumu, se spoustou se znám osobně a věřím jim i jejich cílům. Teď si zkrátka zasloužíme alespoň trochu rozumnou vládu, která začne napravovat to, co způsobyly vlády pravicové a zachání - i v Evropě - co se dá. Více v mém dnešním miničlánku…

  • Starší »

Odkazy

Hledat