Oficiální webové stránky Michala Rady

Aldous Huxley: Konec civilizace

Čtenářský deník
Název: Konec civilizace
Autor: Aldous Huxley
Utopický román anglického spisovatele zavádí čtenáře do budoucnosti, do doby netušeného rozvoje vědy a techniky. Jaká je ale přetechnizovaná lidská společnost? Je ještě vůbec lidská?
Žánr: Sci-fi, četl jsem od prosince 2013 do prosince 2013
Moje hodnocení: 2 - dost dobré
Předně, tuto knihu napsal autor v roce 1928. Ale nejen proto je zajímavá. Dostáváme se do společnosti, která kastovní rozdělení lidstva dohnala k dokonalosti. Nebo že by ne? Rozhodně doporučuji. Svět i pravidla jsou pěkná, sice z dnešní doby působí humorně psaní na papír a nepropojené počítače, ale koncem dvacátých let opravdu nikdo netušil, jak bude naše společnost vypadat. Ale mimochodem, tohle je první román, ve kterém se objevují vrtulníky a to plných dvacet let před jejich prvním masovým uplatněním a deset let před jejich vynálezem.

« zpět

Misa-v-bile-kosili-opreny-o-zidli-v-sede-zmensena

Nabídka

Rychlomyšlenka...

  • Není to ideální, ale vláda by asi důvěru dostat měla...

    5.8.2013

    Kdybych já byl poslancem a měl možnost hlasovat o důvěře Rusnokově vládě, hlasoval bych PRO důvěru. Přestože některé členy vlády (jako je ministr kultury Balvín) nechápu a přemýšlím o jejich zdravém rozumu, se spoustou se znám osobně a věřím jim i jejich cílům. Teď si zkrátka zasloužíme alespoň trochu rozumnou vládu, která začne napravovat to, co způsobyly vlády pravicové a zachání - i v Evropě - co se dá. Více v mém dnešním miničlánku…

  • Starší »

Odkazy

Hledat