Oficiální webové stránky Michala Rady

Octavia E. Butlerová: Xenogenesis (3 díly)

Čtenářský deník
Název: Xenogenesis (3 díly)
Autor: Octavia E. Butlerová
Trojdílná sága se odehrává v době, kdy Zemi po jaerné válce navštíví mimozemšťané s úmyslem zbytky lidstva zachránit a smísit se s nimi.
Žánr: Sci-fi, četl jsem od 29.12.2013 do 6.1.2014
Moje hodnocení: 3 - Průměr ale ujde
Docela čtivé i když místy trochu rozvleklé. Ale líbilo se mi to. Příběh je docela hezký, jak svět na Zemi, tak ten na kosmické lidi je dobře vykreslený. Na dobu, kdy byla tato sága psaná je to opravdu hezké čtení. Dumavější povahy jistě ocení prokreslená fylozofická dilemata, zda je správné, aby se lidé mísili s mimozemšťany a do kdy jsou to vlastně ještě lidé a co ztratí ze svého lidství. A co vlastně ono lidství znamená? Je to čtení na trochu delší lokte, doporučuju mezi jednotlivými díly alespoň den pauzu, ale myslím, že to stojí za to.

« zpět

Misa-v-bile-kosili-opreny-o-zidli-v-sede-zmensena

Nabídka

Rychlomyšlenka...

  • Není to ideální, ale vláda by asi důvěru dostat měla...

    5.8.2013

    Kdybych já byl poslancem a měl možnost hlasovat o důvěře Rusnokově vládě, hlasoval bych PRO důvěru. Přestože některé členy vlády (jako je ministr kultury Balvín) nechápu a přemýšlím o jejich zdravém rozumu, se spoustou se znám osobně a věřím jim i jejich cílům. Teď si zkrátka zasloužíme alespoň trochu rozumnou vládu, která začne napravovat to, co způsobyly vlády pravicové a zachání - i v Evropě - co se dá. Více v mém dnešním miničlánku…

  • Starší »

Odkazy

Hledat