Oficiální webové stránky Michala Rady

"Orson Scott Card: Mistr písní

Čtenářský deník

Název: Mistr písní

Autor: Orson Scott Card

Neobyčejný příběh Ansseta, chlapce s hlasem, který dokáže vzbuzovat v lidech bouřlivé emoce, dokáže uzdravovat, ale i ničit. Ansset byl v dětství unesen a vychován v mystickém Domě písní na planetě Tew. Když se stane skutečným Pěvcem, je poslán do císařského paláce na staré Zemi. Tam jeho schopnosti projdou tvrdou zkouškou: buď Anssetovy písně vládce ukolébají a uklidní jeho kruté touhy, nebo ho zavedou - a s ním celý svět - za brány šílenství... Román je raným dílem oblíbeného autora.

Žánr: Sci-fi, četl jsem od 41322 do 41327

Moje hodnocení: 3 - Průměr ale ujde

Trochu jsem se toho bál, anotace a příběhová linie neslibovaly, že si čtenář zrovna sedne na zadek. Na jednu stranu mě to příjemně překvapilo, i trochu detektivních zápletek potěšilo, ale ve výsledku se prostě jedná o vesměs průměrné čtení. Svět vykreslený v knize je poplatný představám budoucnosti v době autorovy tvorby, ale svá kouzla jistě má. Já osobně moc unešen nejsem, ale hodnocení je samozŕejmě také na ostatních..."

« zpět

Misa-v-bile-kosili-opreny-o-zidli-v-sede-zmensena

Nabídka

Rychlomyšlenka...

  • Není to ideální, ale vláda by asi důvěru dostat měla...

    5.8.2013

    Kdybych já byl poslancem a měl možnost hlasovat o důvěře Rusnokově vládě, hlasoval bych PRO důvěru. Přestože některé členy vlády (jako je ministr kultury Balvín) nechápu a přemýšlím o jejich zdravém rozumu, se spoustou se znám osobně a věřím jim i jejich cílům. Teď si zkrátka zasloužíme alespoň trochu rozumnou vládu, která začne napravovat to, co způsobyly vlády pravicové a zachání - i v Evropě - co se dá. Více v mém dnešním miničlánku…

  • Starší »

Odkazy

Hledat